Transport

Kässbohrer

Wiodący na świecie producent naczep transportowych

W ofercie tego producenta znajdziemy: standardowe naczepy plandekowe w wykonaniu burtowym, kurtynowym, kurtynowym mega jak również z rynnami do przewozu stali w kręgach (coil-muldy), naczepy niskopodwoziowe w wykonaniu od trzyosiowych stałych do ośmioosiowych rozsuwanych, cysterny do przewozu paliw płynnych, chemii, bitumu i artykułów spożywczych, naczepy do przewozu kontenerów, naczepy do przewozu samochodów ciężarowych (trucktransportery), silosy do przewozu cementu i kruszyw, silosy uchylne do przewozu granulatów i artykułów spożywczych, platformy, jak również wszelkiego rodzaju naczepy specjalistyczne wykonywane na specjalne zamówienie klienta.

Centrum sprzedaży naczep KÄSSBOHRER, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny mieszczą się w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58.

TRS

Firma oferująca długoterminowy wynajem naczep samochodowych

Początki firmy sięgają roku 2006, kiedy to grupa kapitałowa Timex S.A. wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów i powołała do życia spółkę dedykowaną do wynajmu naczep ciężarowych. Klientami przedsiębiorstwa były wówczas firmy transportowe i spedycyjne współpracujące z grupą Timex S.A. Do najpopularniejszych i najczęściej wynajmowanych wówczas pojazdów należały naczepy kurtynowe typu standard i mega oraz naczepy niskopodwoziowe i chłodnie.

W ciągu ostatnich kilku lat firma poszerzyła zakres wynajmowanych pojazdów. Do floty pojazdów dołączyły naczepy podkontenerowe „40” i „45” oraz „budowlanki”. Grono klientów poszerzyło się m.in. o firmy eventowe, firmy budowlane, firmy wyspecjalizowane w przewóz kontenerów.

IVECO

Timex S.A. jako Autoryzowany Partner Iveco świadczy gwarancyjne i pogwarancyjne naprawy pojazdów gamy lekkiej, jak Daily, średniej Eurocargo i ciężkiej Stralis i Trakker.

Oferujemy oryginalne części zamienne, jak również wykonujemy naprawy powypadkowe. Jako stacja serwisowa świadczymy całodobową pomoc drogową, dostępną również dla wszystkich Klientów w sieci serwisowej Iveco.

CMC Cerezuela

CMC Cerezuela to firma rodzinna z ponad 35-letnim doświadczeniem w projektowaniu cystern i urządzeń do transportu, magazynowania i dystrybucji gazów skroplonych.

TIMEX SA jako autoryzowany i wyłączny dystrybutor CMC Cerezuela w Polsce prowadzi centrum sprzedaży, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Oddziale w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58

SANTI

Santi – firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w projektowaniu, produkcji i konserwacji pojazdów–cystern do transportu  płynnych produktów spożywczych.

TIMEX SA jako autoryzowany i wyłączny dystrybutor Santi w Polsce prowadzi centrum sprzedaży, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Oddziale w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58.

PRZEMYSŁ

BIAX - Schmid & Wezel

Jedna z pierwszych firm, które wyspecjalizowały się w produkcji narzędzi pneumatycznych

BIAX posiada wiele pionierskich osiągnięć w tej dziedzinie. Od ponad 85 lat firma wyznacza najwyższe standardy precyzji i jakości. BIAX jest najpopularniejszą marką narzędzi pneumatycznych. Wysokie zaawansowanie technologiczne narzędzi BIAX oraz użycie materiałów najwyższej jakości sprawia, że narzędzia BIAX są wytrzymałe i ergonomiczne.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy BIAX na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

FASTNER & Co.GmbH

Producent donic szklarskich oraz najwyższej jakości donic standardowych wykonywanych na automatycznych prasach technologią suszenia i sezonowania

W ofercie FASTNER znajdują się donice szklarskie (odkryte i zakryte) oraz osprzęt) pierścienie, pływaki, mieszadła, kule zaworowe, itp.), donice standardowe, dysze do ciągnięcia szkła płaskiego, mostki, bloki – polerowane na gotowo w/g rysunków odbiorcy, laboratoryjne tygle szklarskie, kształtki do pieców szklarskich (kuch) oraz masy (glinki Großalmerode): kwaśne, EMII, półkwaśne, zasadowe o specjalnym składzie w zależności od zastosowań, mokre, suche, surowe i wypalane do samodzielnej produkcji donic, dysz do ciągnięcia szkła.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy FASTNER & Co.GmbH na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

GMN Paul Müller Industrie GmbH & Co. KG

Producent wysokiej jakości łożysk, wrzecion oraz sprzęgieł

Zakłady GMN (Paul Müller INDUSTRIE GmbH & Co. KG) mieszczą się w Nürnberg. W ofercie firmy znajdują się między innymi: łożyska (szybkoobrotowe, wrzecionowe, kulkowe skośne, również z kulkami ceramicznymi), zespoły łożyskowe, łożyska kulkowe poprzeczne precyzyjne, sprzęgła jednokierunkowe typu krzywkowego, uszczelnienia bezstykowe, wrzeciona z napędem pasowym (do 80 000 obr./min) i napędem bezpośrednim, wrzeciona maszynowe szybkoobrotowe (szlifierskie do 180 00 obr./min, frezarskie i wiertarskie do 90 000 obr./min, specjalne, np. optoelektroniczne, oraz zespoły napędowe i zasilające do wrzecion szybkoobrotowy.

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Schwerter Profile GmbH (dawniej Hoesch Schwerter Profile GmbH)

Producent stalowych profili specjalnych

Największą zaletą firmy jest indywidualne podejście do klienta oraz zdolność do wykonywania krótkich serii uwzględniając jednocześnie koszt produkcji. W ofercie profili specjalnych Hoesch znajdują się profile gorąco walcowane (hot rolled), ze stali 18MnNb6 i S355J2G3 / St52-3, profile wyciskane na gorąco (hot extruded), ze stali miękkiej, niskostopowej i wysokostopowej oraz nierdzewnej.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmySchwerter Profile GmbH na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Hegenscheidt-MFD GmbH & Co. KG

Historia firmy HEGENSCHEIDT-MFD GmbH & Co. KG (dawniej HOESCH – MFD) sięga końca XIX wieku.

Historia firmy HEGENSCHEIDT-MFD GmbH & Co. KG (dawniej HOESCH – MFD) sięga końca XIX wieku. Dziś firma ta należy do czołówki producentów oferujących sprzęt do wkolejania i ratownictwa technicznego (kolejowego, drogowego i ppoż.), podnośniki hydrauliczne pionowe i poziome, teleskopowe, agregaty napędowe hydrauliczne (spalinowe, elektryczne i ręczne awaryjne), nożyce i rozpieracze hydrauliczne, poduszki powietrzne, obrabiarki CNC do zestawów kołowych pojazdów szynowych; tokarki podtorowe i warsztatowe z optymalizacją grubości wióra, prasy.

Firma HEGENSCHEIDT-MFD należy do grupy NILES-SIMMONS-HEGENSCHEIDT z siedzibą w Chemnitz. HEGENSCHEIDT-MFD jest kompetentnym partnerem – zarówno dla towarzystw światowych z branży kolejowej, firm związanych z budową, naprawą i utrzymaniem pojazdów szynowych, jak również globalnie dla branży motoryzacyjnej i jej dostawców.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy HEGENSCHEIDT-MFD GmbH & Co. KG na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.