Transport

Kässbohrer

Wiodący na świecie producent naczep transportowych

W ofercie tego producenta znajdziemy: standardowe naczepy plandekowe w wykonaniu burtowym, kurtynowym, kurtynowym mega jak również z rynnami do przewozu stali w kręgach (coil-muldy), naczepy niskopodwoziowe w wykonaniu od trzyosiowych stałych do ośmioosiowych rozsuwanych, cysterny do przewozu paliw płynnych, chemii, bitumu i artykułów spożywczych, naczepy do przewozu kontenerów, naczepy do przewozu samochodów ciężarowych (trucktransportery), silosy do przewozu cementu i kruszyw, silosy uchylne do przewozu granulatów i artykułów spożywczych, platformy, jak również wszelkiego rodzaju naczepy specjalistyczne wykonywane na specjalne zamówienie klienta.

Centrum sprzedaży naczep KÄSSBOHRER, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny mieszczą się w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58.

TRS

Firma oferująca długoterminowy wynajem naczep samochodowych

Początki firmy sięgają roku 2006, kiedy to grupa kapitałowa Timex S.A. wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów i powołała do życia spółkę dedykowaną do wynajmu naczep ciężarowych. Klientami przedsiębiorstwa były wówczas firmy transportowe i spedycyjne współpracujące z grupą Timex S.A. Do najpopularniejszych i najczęściej wynajmowanych wówczas pojazdów należały naczepy kurtynowe typu standard i mega oraz naczepy niskopodwoziowe i chłodnie.

W ciągu ostatnich kilku lat firma poszerzyła zakres wynajmowanych pojazdów. Do floty pojazdów dołączyły naczepy podkontenerowe „40” i „45” oraz „budowlanki”. Grono klientów poszerzyło się m.in. o firmy eventowe, firmy budowlane, firmy wyspecjalizowane w przewóz kontenerów.

IVECO

Timex S.A. jako Autoryzowany Partner Iveco świadczy gwarancyjne i pogwarancyjne naprawy pojazdów gamy lekkiej, jak Daily, średniej Eurocargo i ciężkiej Stralis i Trakker.

Oferujemy oryginalne części zamienne, jak również wykonujemy naprawy powypadkowe. Jako stacja serwisowa świadczymy całodobową pomoc drogową, dostępną również dla wszystkich Klientów w sieci serwisowej Iveco.

PRZEMYSŁ

DODUCO

Światowy lider w produkcji materiałów stykowych

Firma dostarcza produkty niezbędne w przemyśle elektrycznym, elektronicznym, informatycznym oraz motoryzacyjnym. W ofercie DODUCO znajdują się bimetale, styki elektryczne do niskich, średnich i wysokich napięć, półprodukty do produkcji styków elektrycznych, pokrycia galwaniczne materiałami szlachetnymi, odzysk metali szlachetnych.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy DODUCO na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

BIAX - Schmid & Wezel

Jedna z pierwszych firm, które wyspecjalizowały się w produkcji narzędzi pneumatycznych

BIAX posiada wiele pionierskich osiągnięć w tej dziedzinie. Od ponad 85 lat firma wyznacza najwyższe standardy precyzji i jakości. BIAX jest najpopularniejszą marką narzędzi pneumatycznych. Wysokie zaawansowanie technologiczne narzędzi BIAX oraz użycie materiałów najwyższej jakości sprawia, że narzędzia BIAX są wytrzymałe i ergonomiczne.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy BIAX na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

FASTNER & Co.GmbH

Producent donic szklarskich oraz najwyższej jakości donic standardowych wykonywanych na automatycznych prasach technologią suszenia i sezonowania

W ofercie FASTNER znajdują się donice szklarskie (odkryte i zakryte) oraz osprzęt) pierścienie, pływaki, mieszadła, kule zaworowe, itp.), donice standardowe, dysze do ciągnięcia szkła płaskiego, mostki, bloki – polerowane na gotowo w/g rysunków odbiorcy, laboratoryjne tygle szklarskie, kształtki do pieców szklarskich (kuch) oraz masy (glinki Großalmerode): kwaśne, EMII, półkwaśne, zasadowe o specjalnym składzie w zależności od zastosowań, mokre, suche, surowe i wypalane do samodzielnej produkcji donic, dysz do ciągnięcia szkła.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy FASTNER & Co.GmbH na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

GMN Paul Müller Industrie GmbH & Co. KG

Producent wysokiej jakości łożysk, wrzecion oraz sprzęgieł

Zakłady GMN (Paul Müller INDUSTRIE GmbH & Co. KG) mieszczą się w Nürnberg. W ofercie firmy znajdują się między innymi: łożyska (szybkoobrotowe, wrzecionowe, kulkowe skośne, również z kulkami ceramicznymi), zespoły łożyskowe, łożyska kulkowe poprzeczne precyzyjne, sprzęgła jednokierunkowe typu krzywkowego, uszczelnienia bezstykowe, wrzeciona z napędem pasowym (do 80 000 obr./min) i napędem bezpośrednim, wrzeciona maszynowe szybkoobrotowe (szlifierskie do 180 00 obr./min, frezarskie i wiertarskie do 90 000 obr./min, specjalne, np. optoelektroniczne, oraz zespoły napędowe i zasilające do wrzecion szybkoobrotowy.

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Gebrüder Reinfurt Würzburg

Niemiecki producent łożysk precyzyjnych

Wszystkie wytwarzane przez GRW łożyska spełniają normy DIN 620, klasy P0 do P2 oraz standard AFBMA ABEC1 do ABEC9. Największymi odbiorcami łożysk GMN jest przemysł elektrotechniczny, elektroniczny, dentystyczny i medyczny, próżniowy, narzędziowy. GRW specjalizuje się w produkcji miniaturowych łożysk kulkowych poprzecznych wykonanych w całości ze stali łożyskowych oraz stali nierdzewnych.

Firma oferuje także łożyska z kołnierzem na pierścieniu zewnętrznym, z szerszym wewnętrznym pierścieniem oraz w różnych typach koszyków lub uszczelnień. Dostarcza również łożyska łożyska (wielkogabarytowe, izolowane elektrycznie, specjalne, przegubowe ślizgowe i toczne, oczkowe (rod ends) do zastosowań cywilnych, lotniczych i wojskowych.

TIMEX S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem wyrobów firmy GRW na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Hoesch Schwerter Profile GmbH

Producent profili specjalnych oraz taśm stalowych

Największą zaletą firmy jest indywidualne podejście do klienta oraz zdolność do wykonywania krótkich serii uwzględniając jednocześnie koszt produkcji. W ofercie profili specjalnych Hoesch znajdują się profile gorąco walcowane (hot rolled), ze stali miękkiej i niskostopowej, profile wyciskane na gorąco (hot extruded), ze stali miękkiej, niskostopowej i wysokostopowej oraz nierdzewnej, profile ciągnione na zimno (cold drawn), ze stali miękkiej, niskostopowej i wysokostopowej oraz nierdzewnej, oraz profile spawane.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy Hoesch na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Hegenscheidt-MFD GmbH & Co. KG

Historia firmy HEGENSCHEIDT-MFD GmbH & Co. KG (dawniej HOESCH – MFD) sięga końca XIX wieku.

Historia firmy HEGENSCHEIDT-MFD GmbH & Co. KG (dawniej HOESCH – MFD) sięga końca XIX wieku. Dziś firma ta należy do czołówki producentów oferujących sprzęt do wkolejania i ratownictwa technicznego (kolejowego, drogowego i ppoż.), podnośniki hydrauliczne pionowe i poziome, teleskopowe, agregaty napędowe hydrauliczne (spalinowe, elektryczne i ręczne awaryjne), nożyce i rozpieracze hydrauliczne, poduszki powietrzne, obrabiarki CNC do zestawów kołowych pojazdów szynowych; tokarki podtorowe i warsztatowe z optymalizacją grubości wióra, prasy.

Firma HEGENSCHEIDT-MFD należy do grupy NILES-SIMMONS-HEGENSCHEIDT z siedzibą w Chemnitz. HEGENSCHEIDT-MFD jest kompetentnym partnerem – zarówno dla towarzystw światowych z branży kolejowej, firm związanych z budową, naprawą i utrzymaniem pojazdów szynowych, jak również globalnie dla branży motoryzacyjnej i jej dostawców.

TIMEX S.A. jest wyłącznym reprezentantem firmy HEGENSCHEIDT-MFD GmbH & Co. KG na terenie Polski. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

NOWE TECHNOLOGIE

Carbontim

Firma badawczo-rozwojowa, której podstawową dziedziną działalności jest produkcja i rozwój urządzeń do uwęglania wszelkich rodzajów biomasy

Wysokosprawna i autotermiczna technologia uwęglania biomasy, w pełni opracowana a obecnie oferowana na rynku przez Carbontim, pozwala na przetworzenie materiału organicznego w Biowęgiel przy jednoczesnej produkcji energii cieplnej z gazów odpadowych.

Carbontim, jako firma specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań energetycznych dla przedsiębiorstw, działających w różnych gałęziach gospodarki, od samego początku duży nacisk kładzie na dostarczanie rozwiązań technicznych dostosowanych do potrzeb klientów: począwszy od dostaw samych urządzeń do uwęglania, poprzez dostarczenie kompleksowego rozwiązania technicznego, na serwisie urządzeń kończąc.

TIMEX S.A posiada 100% udziałów firmy.